Dlaczego Doodles ?
Historia hodowli Happy Doodles sięga momentu, kiedy wybieraliśmy psa dla naszej rodziny. Szukaliśmy psa mądrego, przyjacielskiego, lubiącego towarzystwo, również dzieci, średniego rozmiaru, którego będzie można zabrać na każde wakacje, a który przy tym nie będzie gubił sierści.
Po długotrwałych poszukiwaniach psa idealnego dla nas wybór padł na cavapoo, który w stu procentach odpowiadał naszym oczekiwaniom.
Hodowla Happy Doodles, zrodziła się z miłości do naszych psów i wszystkich doodli.
Dlaczego Happy ?
Szczęście i jakość życia naszych psów oraz ich potomstwa są dla nas najważniejsze.
Nasze pupile otrzymują najlepszą opiekę. Dbamy, by zaspokajać ich wszystkie potrzeby życiowe, otaczamy je troską i miłością.
Dbając o ich prawidłowy rozwój nie zapominamy o aspektach żywieniowych, zapewniając im wysokiej jakości bezzbożową karmę.
Nasze psy mieszkają z nami w domu położonym z dala od zgiełku miasta i są traktowane jak członkowie rodziny. Spory ogród i długie codzienne spacery zapewniają im codzienną porcję ruchu i możliwość konfrontacji z różnymi bodźcami.
Szczenięta wychowujemy w domu, wśród dzieci. Naszym celem jest wychowanie zdrowych, radosnych i wysoce zsocjalizowanych szczeniąt. Do socjalizacji przykładamy ogromną wagę, ponieważ to właśnie od niej w głównej mierze zależy jaki będzie charakter psa w jego dorosłym życiu. Nasze szczenięta poddawane są wczesnej neurostymulacji, którą rozpoczynamy od 3 dnia życia. Jesteśmy odpowiedzialni za cały okres rozwoju szczeniąt od urodzenia po moment opuszczenia hodowli.
Dokładamy starań by jak najlepiej przygotować szczenięta do życia w nowych domach oraz udzielać wsparcia przyszłym właścicielom w wychowaniu ich na wspaniałe psy. Zależy nam na tym, aby psy pochodzące z naszej hodowli były zrównoważone, stabilne emocjonalnie, otwarte w stosunku do ludzi, ufne, bez nadmiernej lękliwości. Takie psy będą z pewnością dobrymi towarzyszami, łatwo będą się przystosowywały do nowych warunków, chętnie uczyły i będą posłuszne. Cały czas pogłębiamy naszą wiedzę kynologiczną i hodowlaną zapoznając się z dostępną literaturą i uczestnicząc w szkoleniach i programach edukacyjnych wspierających hodowców.